Uporabne povezave
- Pogosto zastavljena vprašanja za razpise LIFE 2024 SLO / ANG
- Razpis LIFE-2024-CET Pogosto zastavljena vprašanja
- Uredba LIFE 2021 (LIFE Regulation 2021) SLO / ANG
- Večletni delovni program LIFE 2021-2024 (LIFE multiannual work programme for 2021-2024)
- Prioritetne teme za obdobje 2021-2024
- Spletna stran programa LIFE
Druge koristne povezave
Evropska agencija za okolje
“
Primož Operčkal, ZAG
Projekti iz programa LIFE so za nas velikega pomena, saj nam omogočajo, da s konkretnimi ukrepi in akcijami neposredno vplivamo na izboljšanje stanja okolja, trajnostnega ravnanja z viri v industriji ter spodbujamo prilagajanje na spreminjajoče se razmere zaradi podnebnih sprememb. Hkrati imajo tovrstni projekti številne posredne pozitivne multiplikativne učinke z vidika povezovanj z deležniki, pridobivanja novega znanja in razširjanja dobrih praks ter sooblikovanja nacionalnih politik na različnih področjih varovanja okolja, razvoja krožne ekonomije in trajnostnega razvoja.
Andrej Bibič, projekt Operativni program upravljanja z območji Natura 2000 v Sloveniji 2014 – 2020
Priprava finančnega plana, ki se ne bo spremenil do konca projekta, je zahtevno delo. Potrebno je namreč slediti določenim kategorijam stroškov (osebje, službena potovanja, eksterni stroški …), ki so omejene z možnostjo za spremembo. Spoznali smo, da se prijava projekta in samo izvajanje projekta nekoliko razlikujeta, s tem pa se posledično lahko spremeni tudi financiranje.
Matej Sečnik in Klaudija Sapač, projekt LJUBLJANICA POVEZUJE
Projekt Ljubljanica povezuje je kar nekaj mladim omogočil prvo zaposlitev na področju, za katerega smo se izobraževali. S tem smo dobili prve izkušnje tako na našem strokovnem področju kot tudi na področju izvajanja projektov. Najina izkušnja s projektom je v splošnem dobra, veliko je žal administrativnega dela, ki pa ga je v današnjih dneh povsod veliko, zato sva to sprejela kot izziv in priložnost, da se naučiva organiziranega dela, ki nama bo prav prišlo pri vseh nalogah v prihodnosti.
Aleksandra Majić Skrbinšek, Projekt SloWolf
Za vse sodelujoče je bil projekt izredna vaja za delo v timu. Projekt je bil zastavljen interdisciplinarno, kar pomeni, da smo morali vsi skupaj preseči običajen način delovanja "vsak na svojem vrtičku" in se pogovarjati in sodelovati. Z vidika sodelujočih je ta izkušnja verjetno največji kapital, ki smo si ga v projektu pridelali.